Diyetin Zamanı Olmaz

10478210_861785580586181_4230545845862431247_n


Kim demiş diyet sadece baharda ,yaza hazırlık olarak yapılır diye,sonbaharda hayata hazırlık olarak neden yapılmasın?Oğlum doğana kadar zayıf olan ben,oğlum doğduktan sonra kilolu olarak hayata direnmeye çalıştım.
Mağazalardaki tüm güzel kıyafetler zayıflara göre,sanki şişmanlar siz evinizden dışarı çıkmayın der gibi…..
Kiloluysanız,şekerinizde varsa,sürekli az ama sık atıştırma isteğinizi kimse anlamayacak,torba içine yiyecek boşaltıyormuşunuz gibi size şaka yapıyor gibi iğneler batıracaklar….ya da içten içe gülümseyecekler,ruhunuz yok gibi,halinizden memnunmuşunuz gibi üstünüze gelecekler ve siz de buna razı olacaksınız öyle mi?

Hayır tabiki…..

Herbalife denedim,zayıfladım ama beslenme düzenini değiştirmeyip ,sabitlemeyince geri aldım.Sürekli verip almaktan artık zor verir oldum.Beslenme düzenimi değiştirmekle başladım,kitaplar okudum,araştırmalar yaptım.Konya da diyetisyene de gittim.Kilo almaya devam ettim.

DUR! demenin zamanı çoktaaan geldi ve ben zayıflayacağım.Ankaradayım,diyetisyene gitmeye başladım.Eşim 25 kilo verdi ve hiç acıkmadan yaptı bunu,ramazanda orucunu da tuttu diyet yaparak,tatile de çıktık ,buna rağmen kilo verdi.Sıra ben de ,ben aşamaları yazmaya karar verdim.
Bugüne kadar beslenme alışkanlıklarımızda yaptığımız değişiklikler sayesinde zorlanmayacağımızı düşünüyorum.Öncelikle kızartmaları hayatınızdan çıkarıyorsunuz.Zeytinyağ ile yemeklerinizi yapıyorsunuz.Hamur işi ve tatlılarınızı tadımlık yapıyorsunuz.
Zayıflamaya karar vermekle başlıyor sonraki aşamalar….